Uudised
Läänemaa purjetab Tartusse -Pressiteade
Lisatud 10.04.2010

Laupäeval, 17. aprillil on Tartu Lõunakeskuses Läänemaa päev, mis viib Tartusse üle 300 läänlase. Lõunakeskuse purjede all tutvustatakse Läänemaa loodust ja kultuuri, suvesündmusi ja külastuskohti. Kaasa võetakse supersoodsad pakkumised Lõunakeskusest läbi astujaile ning palju põnevat tegutsemiseks - alates ponidest ja miniloomadest kuni viltimise, kunstitegemise ja filmiprogrammini.

"Päeva jooksul saab näha-kuulda Läänemaa kultuuriprogrammi, näiteks Hanila ja Lihula muusikat, Nelli Paju näidisvehklemist, Peeter Rebase "Helimaale" ja Vormsi folklooriringi, noore Haapsalu muusiku Kemo uue plaadi "Juku raske elu" esitlust. Noarootsi gümnaasiumi õpilased esitavad kava koos Õukonna tutvustusega. Kõlab muusikat Kail ning Endrik Vislalt ja ansamblit "Tõgõtõ, laval astuvad üles noored moeloojad - moevõistluse "Haaknõel" võitjad ning tantsutrupp "Dolce Vita", Kai Tarmula ja Haapsalu Gümnaasiumi show-etendus ning teatraalne ansambel "Ei midagi Elsa emast", tutvustas projektijuht Piret Hallik-Sass.
Läänemaad tutvustavad kõik omavalitsused, Kodukant Läänemaa, Läänemaa Turism ning paljud Läänemaa ettevõtted.

Purjespordi- ja meresõprade jaoks on päev läbi kohal Nõva Surfiakadeemia purjelauatrenazhöör, Haapsalu Purjespordikooli Optimist-purjekas ning Oru vallast Uuskalda spordi- ja puhkeküla maapurjekaga. Näha saab ka 10m purjega Katamaraanikooli purjekat. Veetõusu Emajõel ja lootust veele saada kasutab Lõunakeskuses ära ka Lootuur, kes on kohal süstaga.

Projektijuhi sõnul saavad Lõuna-eestlased kaeda ka traditsioonilist Läänemaa käsitööd - kohal on Haapsalu salli kuduvad daamid, Rõude külaseltsi Kangrupesa, Kiideva külaseltsi käsitöölised, Lihula keraamikameistrid ja hulgaliselt teisi (käsitöö)kunstnikke. Proovida saab nii villa kui linaga viltimist. Kogu ekspositsioon on läbi pikitud kunsti ja kunstnikega - on ju Haapsalu ja Läänemaa tuntud eriti inspireeriva paigana just loomeinimeste jaoks.

Lõunakeskuse ukse ees võtab saabujaid vastu Rannarootsi piknikuala uute suvetoodetega. Tartusse tüürivad mitte ainult inimesed vaid ka neljajalgsed läänlased - Ranna Rantso ja Tänava talu sõidavad oma asukaid näitama. Sõitu saab teha ponidega ja kaeda-paitada erinevaid miniloomi. Taebla skaudid pakuvad pannkooke ja õpetavad sõlmi tegema. Haapsalu Kolledz tutvustab õppimisvõimalusi, oma toodangut tutvustavad ja müüvad Haapsalu õpilasfirmad 4est ja T.A.G.S.

Lõunakeskuses saab 17. aprillil vaadata vähemalt kuute Läänemaaga seotud näitust. Sündmuse jäädvustab filmile MTÜ Rotalia Film. Näidatakse mitmeid Läänemaaga seotud filme ning nädal hiljem Haapsalus algav Õudusfilmidefestival HÕFF annab aimu, mida karta on.

Läbi päeva toimub lastele soovipurjekate meisterdamine, Iloni Imedemaa rätinuku tegemine, viktoriinid ja omavalitsuste programm.
Läänemaa päeva infolehekülg: 
    
 Loe ka   "Lääne Elu"

« Eelmisele lehele