Muu popsport

Kui tuul ei puhu, on aktiivse puhkuse veetmiseks võimalik tegeleda veel teiste spordialadega, nagu:

Tasakaaluliin ehk slackline

See on uus, kiiresti popularsust koguv spordiala. Pingule tõmmatakse lint, kus saab harjutada tasakaalu. See spordiala sobib kõikidele ja on lihtne, lõbus ning kaasahaarav.


Kroket


Ka kroketit mängitakse juba 19 sajandi keskpaigast, kuid Eestis sellegipoolest vähe harrastust leidnud.  Kroketiweb leheküljelt võib lugeda ajalugu, kus kirjas, et arvatavasti pärineb see mäng juba lausa 13.sajandist.

Kroket on seltskonnamäng ja sportlik pallimäng, mida mängitakse nuialaadsete mängukeppidega palle läbi muruplatsil asuvate väikeste väravate lüües.

Seltskondlike koosviibimiste kroketimängu kutsutakse golfi kroketiks. Mängu reeglid ja õpetuse leiad Kroketiweb leheküljelt GOLFI  KROKET

Võistluskroketiteks on "9 värava kroket" ja "6 värava kroket".Kui on huvi mängida võistlus kroketit, siis saad selleks ennast kurssi viia vastavate reeglitega siit
  " 9 VÄRAVA  KROKET "    ja   " 6 VÄRAVA  KROKET "


Petank

Petank ehk petanque on Prantsusmaalt pärit kuulimäng. Mänguvahenditeks on rauast kuulid ja puust märkekuul snadi. Petanki mängitakse kahe 1-3-liikmelise võistkonna vahel. Neid mänguviise nimetatakse vastavalt üksik- ja paarismänguks ning trioks. Üksik- ja paarismängus on igal mängijal 3 kuuli, trios 2 kuuli. Mänguväljak võib olla milline tahes kuid soovitatav on tasane kruusaväljak, mis meil on ka rajatud. Meie spordi- ja puhkekülas on võimalik pidada ka ametlikke võistlusi, mille tarvis on meil 12 mänguväljakut.

Petanki lühireeglid leiad Eesti Petanque'i Klubide kodulehelt www.petanque.ee/mangust/lyhireeglid/
Abiks algajale petankerile "petangikeelest" aru saamiseks  www.petanque.ee/
mangust/terminid/