Maapurjetamine

Meie spordi- ja puhkeküla pakub võimalust harrastada maailmas üha rohkem populaarsust Tekstkoguvat maapurjetamist. Selle tarbeks on rajatud tugeva kattega ligi kilomeetri pikkune Eesti esimene blokart maapurjetamise ringrada.
Maapurjetamine on mõeldud just neile, kes kardavad vett, aga on unistanud purjede all seilamisest. See on väga mugav elamusspordiala - inimene istub, tuul teeb tööd. Maapurjekas ehk purikart (blokart) sobib igale vanusele – nii meestele kui naistele, poistele ning tüdrukutele, noortele ja vanadele. Unikaalseks teeb spordivahendi sobivus ka liikumispuudega inimestele. Blokarti purjekas on lõbus, kiire ja kompaktne.
Uuskalda puhkeküla külaliste käsutuses on neli purikarti ning kasutada on purjed mõõdus 3, 4 ja 5,5 m2. Sobilik tuul maapurjetamiseks meie ringrajal algab 6 m/s. Parim purjetamise kellaaeg tuule seisukohast 10.00 – 14.00. Sõidule eelneb alati instruktaaz.
Soovitatav riietus on sportlik, ilmastikule vastav ja võimalusel kaasa võtta kiiver.

NB! Purikartist võib jääda sõltuvusse, sest kes korra on purikartiga kasvõi ühe ringi rajal teinud, see tahab ikka veel ja veel.

Maapurjetamise lühikursusega saad tutvuda Blokart Baltic kodulehelt www.blokart.ee